7. září 2022 jsme vyrazili na výlet do Vídně. Nejprve jsme navštívili Kindermuseum, které je součástí zámku Schönbrunn, letní rezidence rakouských císařů. Dozvěděli jsme se tam, jak trávily císařské děti svůj volný čas, s čím si hrály, jak se oblékaly nebo jak vypadal prostřený císařský stůl. Vrcholem naší návštěvy muzea však bylo obléct se do císařských šatů, nasadit si na hlavu paruku, navléct si hedvábné rukavičky, vzít do ruky vějíř a vyfotit se na královském trůnu. Někteří z nás vyzkoušeli i několik modelů. Náramně nás to bavilo.

Po řádném obědě z batůžku jsme se přemístili do zoologické zahrady, která je součástí zámeckých zahrad. Schönbrunnská ZOO je jednou z mála zoo na světě, které chovají pandy velké. Viděli jsme je! Jsou opravdu velké. V této zoo se také narodilo první slůně v zajetí na světě. Zajímavé je motto zologické zahrady: „Schönbrunn má být zoologická zahrada se šťastnými zvířaty.“ I tam se nám moc líbilo. A nejenom zvířátka, ale i obchůdky se suvenýry. Odváželi jsme si domů plyšové hady, lenochody, opice, lištičky, ary a další zvířátka.

A nakonec jsme zabloudili. Opravdu! Ve třech bludištích. Naštěstí jsme se zase všichni našli a v pořádku dojeli domů, k mamince a tátovi. Budeme se těšit příště! Ahoj! :)

 

Na fotografie se můžete podívat: ZDE