Ze strany starosty Obce Křelov-Břuchotín proběhlo jednán s Magistrátem města Olomouce, Odbor školství, s cílem zajistit spádovou školu pro naše žáky. 

Výsledek jednání je následující: 

Rodiče mohou oslovit jimi zvolené školy, přičemž bylo příslušnými orgány doporučeno, aby toto jednání začali zavčas a oslovili s předstihem jimi preferovanou školu.

Obec v rámci jednání požadovala přidělení spádové školy pro naše žáky a s přihlédnutím k její dostupnosti jsme navrhovali ZŠ Svatoplukovu a ZŠ Spojenců. Vzhledem k současné naplněnosti všech základních škol v Olomouci, nebyla odborem školství konkrétní spádová škola ustanovena.

Do doby, než dojde k určení spádové školy, máme přislíbenou pomoc Magistrátem města Olomouc při umísťování našich žáků. Pokud by rodiče nenašli umístění pro své dítě na druhý stupeň, mohou se obrátit na referentku odboru školství:

Danu Halovou, kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon: 588 488 583.

Předpokládá se, že by mělo dojít k navýšení kapacity na ZŠ Svatoplukova, která by se takto mohla stát naší spádovou školou. Můžeme Vás ujistit, že tuto věc budeme i nadále řešit a vyvineme maximální úsilí pro zdárné vyřešení tohoto nežádoucího stavu.