Úvod > > Aktuality ZŠ > Rozloučení s paní ředitelkou

Rozloučení s paní ředitelkou

Vážení,

dovolte nám, abychom touto cestou poděkovali paní ředitelce Janě Foksové za vedení naší školy v posledních čtyřech letech.

Kdo si vybaví naši školu před pěti lety, jistě nám dá za pravdu, že díky zanícení paní ředitelky Foksové došlo v naší škole k mnoha zásadním pozitivním změnám. Chceme v bodech připomenout alespoň pár významných počinů:

• Zahájení rekonstrukce a modernizace školy. Nové podlahy ve třídách, vybavení všech tříd a oddělení družin novým nábytkem, kompletní rekonstrukce počítačové učebny, vytvoření nové učebny (hudebna), nové šatní skříňky pro žáky, zastínění oken novými roletami a o prázdninách budou vyměněny všechny dveře.
  • Kvalitní zvládnutí řízení školy při koronavirové pandemii (včasná informovanost učitelského sboru, zavedení jednotného online systému pro distanční výuku a proškolení učitelů).
  • Tvorba třídních stránek pro efektivní předávání informací ze strany školy rodičům.
  • Zajištění projektu: OVOCE A MLÉKO DO ŠKOL.
  • Zajištění kvalitního zpestření výuky (výlety, včetně zahraničních, výukové programy, preventivní programy, soutěže).
  • Podpora dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků reflektující aktuální změny a potřeby.
  • Zviditelnění jména školy v souvislosti s podporou charitativních akcí (sdružení Mourek z.s., Krabice od bot, 72 hodin).
  • Reprezentování školy v Logické olympiádě, matematickém Klokanovi, výtvarných a jazykových soutěžích.
  • Zatraktivnění anglického jazyka – hodiny s rodilým mluvčím, účast v soutěžích
    s celostátním úspěchem a zavedení výuky angličtiny od prvního ročníku.
  • Zajištění nových moderních učebnic, jejichž součástí je nabídka interaktivního programu.
  • Zajištění moderních webových stránek školy.
  • Získání dotací např. Šablony III, díky kterým byla škola opatřena dalšími moderními technologiemi, bylo nabídnuto doučování slabším žákům a mohly být zorganizovány mnohé projektové dny.
  • Získání dotací z dotačního programu: Program na podporu environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Olomouckém kraji v roce 2023. Díky této dotaci jsme mohli zorganizovat velkou jarní fotografickou soutěž pro žáky a jejich rodiny.
  • Získání dotací z OP JAK za účelem zkvalitnění výuky (DVPP, doučování cizinců, inovativní vzdělávání).
  • Začlenění ukrajinských žáků do kolektivu, s tím související podpora (metodická i DVPP) pedagogů.
  • Pestrá nabídka zájmových kroužků.

Za tyto a mnohé další kroky chceme paní ředitelce poděkovat. Jsme vděčni za všechny pozitivní změny, které se v naší škole dějí. Věříme, že i vy, rodiče, to vnímáte podobně. Budeme rádi, když dokážeme společně s vámi i novým vedením navázat na práci paní ředitelky a dělat školu příjemnějším místem.

Zaměstnanci ZŠ Křelov